Opleidingskalender safety VCA Basis (8u)

VCA Basis (8u)

Omschrijving en doel van deze opleiding

VCA is een managementsysteem dat aantoont dat het bedrijf en de medewerkers aandacht besteden aan preventie. Steeds meer bedrijven vragen dat de contractors die hun diensten aanbieden, VCA-gecertificeerd zijn. Dit betekent dat alle operationele medewerkers en leidinggevenden onder meer een opleiding inzake veiligheid, gezondheid en milieu, inclusief examen, met succes verwerkt hebben. Deze korte opleiding richt zich tot de operationele medewerkers en arbeiders.

Programma

Programma

  • Regelgeving en wetten. 
  • Risico’s en ongevallen. 
  • Werkvergunningen. 
  • Gevaarlijke producten, branden, ontploffingen, besloten ruimtes. 
  • Gereedschappen en machines. 
  • Lasten tillen, dragen en hijsen, uitglijden en vallen, struikelen, werken op hoogte. 
  • Elektriciteit en veiligheid. 
  • PBM. 
  • Signalisatie.

Praktische info

Doelgroep

  • Deze basisvorming is toegespitst op de uitvoerende werknemers in een VCA gecertificeerde organisatie alsook iedereen die geïnteresseerd is in een praktijkgerichte basisopleiding rond veiligheid.

Doelstelling

  • Een basiskennis verstrekken aan elke uitvoerende inzake welzijn op het werk.
  • Verhogen van de kansen voor het slagen van het examen VCA – BASIS.

Duur van de opleiding

  • De opleiding duurt 1 dag (8u) maar kan op vraag van de klant ook op 1,5 (12u) of 2 dagen (16u). 

Docent

  • Al onze lesgevers staan nog in het werkveld en scholen zich voortdurend bij. 

Extra informatie

  • Het examen is direct aansluitend na deze opleiding. Zo zit alles nog fris in het geheugen. 
  • Maximum 15 deelnemers.

Annulatievoorwaarden

  • Indien je meer dan 1 week op voorhand annuleert, worden geen annulatiekosten gerekend.
  • Indien je minder dan een week op voorhand annuleert, worden 70 % annulatiekosten gerekend
  • Indien je de dag zelf annuleert, wordt de integrale deelnameprijs gefactureerd.

Bespaar tot 30% op je inschrijvingsgeld. Maak gebruik van de KMO-portefeuille (DV.O227975).

KMO-portefeuille

Inschrijven

€ 190 + € 120 examen (excl. BTW)

Selecteer een datum:
Inschrijven

Wens je de opleiding in-company en/of op maat te organiseren, neem vrijblijvend contact op met ORA Academy: 056/42.40.42 of via academy@oragroup.be

GETUIGENIS VAN HUELE GEBROEDERS

De opleiding was super. Tegen hun verwachting in hebben onze mensen gedurende de opleiding geen enkel moment gehad dat ze niet aandachtig waren.

Ze waren heel enthousiast over de manier waarop Lorenzo de opleiding bracht. Ze hadden een theoretisch verhaal verwacht, daarentegen hebben ze een opleiding gekregen die doorspekt was met praktijkverhalen van Lorenzo. Als gevolg hiervan detecteer ik dat er héél wat is blijven hangen en ze stilletjes aan mij meer op de hoogte brengen van bepaalde risico’s en mijn advies vragen. Ook anekdotes van zaken die ze in het verleden onveilig deden en die ze dankzij de tips van Lorenzo nu spontaan op een meer veilige manier zullen uitvoeren.

Marc Samaey - Preventieadviseur.

Blijf op de hoogte! Schrijf je in op onze nieuwsbrief.

We nemen je privacy ernstig. Lees onze policy.